Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych - Świetlik
artykuł dodany : 2021-02-03 | Anita Lech

   We wrześniu bieżącego roku 19 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Konkurs jest przeprowadzany na ośmiu poziomach obejmujących zagadnienia z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczniowie w wyznaczonym terminie rozwiązują zadania testowe przewidziane dla swojej kategorii klasowej. Po wysłaniu kart odpowiedzi do organizatorów, następuje czas oczekiwania na wyniki. W tym roku dwie uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody a jedna uczennica wyróżnienie:

Ania Lutostańska kl. I - nagroda

Zuzanna Wolarek kl. VII – nagroda

Oliwia Lasoń Kl.VI - wyróżnienie


Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe gadżety.

W Konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród:

wyróżnienie, nagroda oraz nagroda główna.

Zdobycie nagrody głównej jest równoznaczne z przyznaniem tytuły laureata pierwszego miejsca. Zdobycie nagrody jest równoznaczne z przyznaniem tytułu laureata drugiego miejsca, a zdobycie wyróżnienia odpowiada zdobyciu trzeciego miejsca (bez tytułu laureata).

Konkurs ten miał być przeprowadzony w ubiegłym roku szkolnym w marcu. Ze względu na obostrzenia sanitarne został przeniesiony na wrzesień bieżącego roku. Obecnie uczniowie przygotowują się już do XIV edycji.