W podzięce dla Niepodległej
artykuł dodany : 2019-11-11 | Beata Stefańska i Andżelika NowakUczniowie klas VI i VII przez okres 5 tygodni realizowali Projekt „Niepodległa”. Celem projektu było stworzenie wystawy z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i oprowadzenie po niej uczniów klas młodszych oraz dzieci z OP. Realizacja projektu odbywała się w tajemnicy przed pozostałą społecznością szkolną. Uczniowie zaangażowani w projekt mieli do wykonania bardzo dużo ważnych zadań: musieli wymyślić nazwę wystawy, zgromadzić eksponaty, zaaranżować sale wystawowe, zaprojektować i wykonać bilety wstępu, zredagować tekst zaproszenia na wystawę, przygotować dekorację, stworzyć prezentacje multimedialne o Ignacym Janie Paderewskim i o Józefie Piłsudskim, przygotować inscenizację dwóch pieśni patriotycznych. Uczniowie pracowali w wybranych przez siebie sekcjach: historycznej, technicznej, dekoracyjnej, przewodnickiej, wokalnej.
Wielki finał Projektu ”Niepodległa” nastąpił w dniu 8 listopada 2019 r. Wystawa „W podzięce dla Niepodległej” została otwarta! Nasi szkolni przewodnicy oprowadzali po wystawie uczniów klas młodszych i dzieci z OP. Eksponaty zostały zgromadzone w 3 salach: Małego Polaka, Józefa Piłsudskiego, patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Wystawa była czynna przez tydzień czasu i cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Uczniowie organizujący wystawę wywiązali się z powierzonych zadań na medal! Wystawa była wielkim sukcesem uczniów. Serdecznie im gratulujemy przedsiębiorczości, kreatywności, zaangażowania!
Również nasi najmłodsi, dzieci z OP, przygotowali z okazji rocznicy piosenkę “Jestem Polką i Polakiem”, która wprowadziła wszystkich w radosny patriotyczny nastój.
W tym dniu cała szkolna społeczność przystąpiła także do realizacji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu". Dokładnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano hymn narodowy, tym samym kontynuując ubiegłoroczne przedsięwzięcie "Rekord dla Niepodległej".