Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2010/11

Etap gminny

Dnia 30.03.2011 w szkole Podstawowej w Okleśnej odbyły się Gminne Eliminacje do konkursu o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.
Zawody były podzielone na dwie części. Najpierw uczniowie pisali test z przepisów ruchu drogowego, który zawierał 25 pytań a następnie jeździli po specjalnym torze przeszkód na rowerze.
Pierwsze miejsce indywidualnie w kategorii szkoły podstawowe zdobył uczeń naszej szkoły Konrad Czarny a III miejsce Miłosz Berny.
Najlepsi zawodnicy otrzymali oraz drużyny otrzymały nagrody rzeczowe.
Drużyny SP z Oklesnej oraz Gimnazjum z Alwerni będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD, które odbędą się w Trzebini.

Uczniów do turnieju przygotowywał p. Robert Biel

Etap powiatowy

19 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie został rozegrany etap powiatowy turnieju Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Naszą Szkołę reprezentowała zwycięska trójka etapu gminnego: Miłosz Berny z klasy V, Konrad Czarny i Krzysztof Świder z klasy VI. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. Drużynowo chłopcy wywalczyli I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego, a w nagrodę otrzymali piłkę nożną. W indywidualnej klasyfikacji na III miejscu uplasował się Miłosz Berny. GRATULUJEMY!

Etap wojewódzki

Trzej uczniowie naszej szkoły, po wygranym etapie powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, wzięli udział w wojewódzkim etapie Turnieju. Miłosz Berny (kl.V), Konrad Czarny (kl.VI) i Krzysztof Świder (kl. VI) pojechali 10 maja do Mszany Górnej, aby reprezentować powiat chrzanowski. Turniej na tym szczeblu składał się z 4 części: Uczniowie z Mszany, którzy byli gospodarzami Turnieju, przygotowali dla przyjezdnych program artystyczny, festiwal nauki oraz poczęstunek. Pośród 22 szkół biorących udział w Turnieju nasza reprezentacja zajęła 12 miejsce.