Biblioteka szkolna

strona główna godziny otwarcia wykaz lektur

  „Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,
Kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela,
Który z nim smutki dzieli, pomaga radości,
Chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości”
Ambroży Grabowski

   Biblioteka szkolna po remoncie !!! zobaczKsiążki zakupione do biblioteki szkolnej w ramach programu „Książki naszych marzeń” były już dostępne dla czytelników przed feriami szkolnymi. Spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów , którzy chętnie wypożyczyli je na ferie zimowe .WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2018/19


Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielkiej Ligi Czytelników 2018/2019. Kwalifikacje szkolne w kategoriach I-IV i V-VIII odbyły się w dniu 31.01.2019 r. Wzięło w nich udział 12 uczniów. Aby móc przystąpić do rozgrywek należało przeczytać 6 książek i rozwiązać na przynajmniej 80 % test dotyczący tychże utworów. W klasach młodszych do rozgrywek przystąpiło 8 uczniów i do następnego, powiatowego etapu zakwalifikowało się troje – Emilia Grabowska (kl. 2), Zofia Bielak (kl. 3) i Tomasz Celej (kl. 4). Z kolei w kategorii klas V-VIII do konkursu przystąpiły cztery uczennice i do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Oliwia Lasoń (kl. 5), Natalia Stańczyk (kl. 5) i Olivia Kopyto (kl. 8). Oni reprezentowali nasza szkołę w powiatowym etapie, który odbył się 28 lutego bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Porębie Żegoty. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego.


WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW


Nasza biblioteka aktywnie włączyła się do rodziny czytelników. Uczniowie wzięli po raz drugi udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym. Czytelnicy z klas 1-3 i starsi z klas 5-6 czytali książki z proponowanej przez organizatora listy, rozwiązywali testy i zdobywali tzw. sprawności. Najlepsi, którzy zdobyli 10 sprawności i pokonali eliminacje szkolne wezmą udział w półfinale. Konkurs półfinałowy odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. i będzie dotyczył dwóch książek:

Kl. 1-3
M. Krüger: Karolcia

Kl. 4-6
C. S. Lewis: Opowieści z Narnii. Podróż "Wędrowca do świtu" Tłumacz: Andrzej Polkowski

Laureaci I etapu w klasach młodszych:

Natalia Stańczyk kl. II
Patrycja Paw kl. II
Weronika Pieniążek kl. III


Laureaci klas starszych:
Oliwia Kopyto kl. V
Natalia Kędra kl. VI