noscript-img
wstecz
kontakt
BIP
logowanie

SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Artykuł dodano dn. 28.02.2022 r. | autor: Anita Lech

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

    Wojna na Ukrainie poruszyła nas wszystkich, dlatego miniony tydzień w naszej szkole upłynął nam na akcji solidarności z naszymi sąsiadami.

    W ramach projektu „Solidarni z Ukrainą” Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził zbiórkę produktów żywnościowych, artykułów medycznych, środków higienicznych i chemicznych. Wszystkie dary zostały przekazane do Urzędu Gminy w Alwerni, skąd będą przewiezione i rozdysponowane wśród potrzebujących Ukraińców.

    Uczniowie klas starszych na zajęciach lekcyjnych poznawali historię tworzenia się państwa ukraińskiego, jego symbole narodowe, zasięg terytorialny. Przygotowali też krótkie rozmówki polsko – ukraińskie. Efekty pracy uczniów zostały przedstawione na gazetce na korytarzu.

    Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie w ekspresowym tempie plakatu promującego akcję i pudełka na dary oraz całej ekipie współpracującej z samorządem, która segregowała, podliczała, przenosiła wszystkie ofiarowane rzeczy.

 Dziękujemy uczniom klas starszych za ich zaangażowanie w zajęcia i przygotowanie gazetki korytarzowej. Szczególnie dziękujemy uczennicy kl. 7 za jej inicjatywę i wykonanie przypinek flag ukraińskich dla całej społeczności szkolnej.

 

 Drodzy rodzice i mieszkańcy Okleśnej, bardzo dziękujemy za zaangażowanie i hojność. Dzięki Wam zbiórka darów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Niech dobro zwycięży!